Vířivky

Vysvětlení chemie, která se používá do vířivek

OK, takže jste si koupili lázně pro relaxaci, snižuje stres, zmírnit napětí a dostat se pryč od uspěchaném světě kolem sebe. Využili jste to několikrát, a zjistili, že je to opravdu všechny ty věci a další. Jako ve skutečnosti nevíte, jak jste žili bez ní. To je skvělé! Ale to je při této příležitosti při zvednutí víka se dostat dovnitř, že to je už ne šumivé čistá voda jste zvyklí, ale bouřky a páchnoucí nepořádek.

Co se stalo? Čerpadlo a filtr se zdají být funkční, voda je teplá, a výjimkou, jak to vypadá a voní, všechno se zdá být v pořádku. Zjistíte, majitelé manuální a všimněte si, že doporučuje otestovat vodu. Vidíte slov a čísel jako ppm (parts per milion), sanitizers, celkovou alkalitu, pH a něco o možnostech voda tvrdá bytí. Tohle by se vyděsit kohokoliv. Vy panice! Vy nevíte, co dělat.

Tak, dostanete obrázek. Přestože se jedná o typický scénář, chemie vody nemusí být děsivé nebo obtížně pochopitelný.

První věc, kterou potřebujete vědět, je, že vaše lázně není malý bazén. Spa voda – její léčba a parametry – je hodně jiný než bazénu. Hlavním rozdílem je samozřejmě teplota – lázeňské vody se nejčastěji nachází mezi 102 a 104 stupňů Celsia, zatímco u bazénu stojí obvykle na 82 stupňů, což také znamená, že je tu mnohem více příležitostí pro růst bakterií v lázních. Plus teplá voda otevírá póry, takže koupající mnohem náchylnější ke kožním infekcím. Není-li řádně postaráno, lázně voda může být zodpovědný za běžných nemocí, jako jsou vyrážky a infekce močových cest. To může také způsobit zakalená voda a poškodit povrch lázně a vybavení.

Předchozí odstavec nebylo zamýšleno, aby vás vystrašit, ale vzdělat a zdůrazňují důležitost testování vody a udržuje ho v rovnováze. Takže, které vám pomohou získat handle na to, co vodní bilance znamená a jak jej můžete udržovat, podívejme se, jeden po druhém, na faktory, které formují kvalitu vody.
Dezinfekce
Spa Shock
pH
celková alkalita
Tvrdost vápník
Dezinfekce
Jak víte, věci, jako jsou bakterie a viry jako růst v jakékoliv vody, zejména teplé vody. Dezinfekční prostředky jsou využívány efektivně dezinfikovat a udržet vodu voní čerstvé. Dva nejpopulárnější jsou chlor a brom. Můžete porovnat tyto údaje s použitím testovacího kitu nebo testovacích proužků. Správné čtení chloru je 1,5 až 3,0 ppm a 3,0 až 5,0 stránek za minutu s bromem.
Spa Shock
Jedná se o non-chlorové ošetření tlumiče, které eliminují pachy a snižují rušivý znečišťující látky pro čerstvou čistou vodou. Nezapomeňte, z důvodu vysokých teplot a těžkých břemen plavec, lázně vyžadují vyšší Sanitizer úrovních, jakož i těžší oxidizer dávek k odstranění odpadu koupající se a udržet jasný, sodovku.

ph
Někteří zvažují to nejdůležitější složkou vodní bilance. Měří, jak kyselé nebo zásadité je vaše voda. Pokud není stále pod kontrolou riskujete poškození vašeho zařízení, to znamená, topná tělesa, těsnění čerpadla a vnitřní práce na plynových ohřívačů. Uvedeny jsou nejčastější problémy spojené s oběma vysokými nebo nízkými hladinami pH:
Vysoká pH Naměřené hodnoty byly naměřeny nízké hodnoty pH
Špatná Sanitizer Účinnost Poor Sanitizer Efficiency
Cloudy voda zkorodované kovy / Vybavení
Měřítko Formace podráždění kůže a očí
Kratší Filter Spustí leptány nebo Stained Plaster
Kožní a oční dráždivost Zničení celková zásaditost
Ideální rozmezí pH pro lázní je 7,2 až 7,8. Jakékoli čtení pod 7,2 znamená, že voda je kyselá. Chcete-li tento problém odstranit byste přidat Spa Up. Pokud je hodnota pH vyšší než 7,8, to znamená, že voda je základní nebo alkalické. Tak, aby hladina pH dolů byste použili Spa dolů. Dalším vyvažování produkt pH se nazývá vyvážení pH funguje to skvěle po několik jednoduchých pokynů dodaných. Opět k dosažení těchto měření, budete potřebovat testovací sadu nebo testovacích proužků. Je to také nejlepší se dostat svou úroveň sanitačního činidla za rozumnou míru před testováním pH.